ShoeBox – Cadoul din cutia de pantofi | Medical Tours

 
 

ShoeBox – Cadoul din cutia de pantofi

Cum poti face dintr-o zi obisnuita una plina de zambete? Dar un an? Sau o viata?

Simplu: daruieste in fiecare zi. Un zambet, putin din timpul tau, rabdare, atentie. Pare mult, stim cu totii in ce goana traim fiecare zi, dar te ajuta sa traiesti mai frumos.

Iar daca ai copii, cu atat mai mult: invata-i sa fie generosi. Arata-le cum traiesc altii, vor intelege singuri diferenta. Nu-ti rupe din timpul petrecut cu ei, ia-i cu tine. Intr-una din putinele zile care au mai ramas pana la Craciun, ia-ti familia ta frumoasa si mergeti la cumparaturi pentru altcineva decat voi. Pe langa cadoul pe care il pregatiti cu grija pentru cei dragi, alegeti ceva si pentru un care nu a primit in viata lor un cadou. Sunt langa noi copii care nu stiu ce gust are ciocolata sau cat de moale e un animalut de plus. Fete si baieti carora le-ar prinde nesperat de bine un deodorant, un sapun, o periuta de dinti, o spuma de ras… Nu mai vorbim de luxul de a avea o pereche de ghete in care sa nu le inghete picioarele sau haine noi.

Stim, cel mai usor e sa ne spunem ca un cadou de Craciun nu schimba in niciun fel viata unui copil amarat. Exista un singur mod de a te convinge ca nu este asa: vino cu noi sa le distribuim. O sa intelegi si poate vei face gestul asta mai des, nu doar de Craciun.

 

In acest an, Medical Tours Comany este partener de locatie ShoeBox – Cadoul din cutia de pantofi.

 

Asta inseamna ca poti lasa cutia in clinica pana pe 15 decembrie; toate cadourile care ajung la noi in aceasta perioada, impreuna cu cele pregatite de membrii echipei noastre, vor ajunge la copii defavorizati din judetul Arges.

Iata de ce ai nevoie:

 

Se invelesc frumos in hirtie cutia si capacul ei, fiecare separat, apoi pui in cutie tot ce ai pe suflet sa cumperi. Ai mai jos cateva sugestii:

Copiii sunt intre 2-18 ani, fete si baieti.

 

Poti ajuta si altfel: distribuie articolul, sa afle cat mai multa lume ca pot face ceea ce tocmai ai facut tu; fii voluntar – ajuta-ne sa impartim cadourile; sugereaza cazuri de copii care au nevoie de ajutorul nostru. Despre toate acestea poti citi pe larg aici: https://www.shoebox.ro/2017/11/13/incepe-shoebox-2017/#.WiaD81WWbIU.

 

Hai sa punem impreuna un zambet pe chipul copiilor sarmani din orasul nostru!

Posteaza comentariu

* obligatoriu (nu va fi publicat) * obligatoriu
Postaza comentariu